Fundusze Europejskie dla Twojego biznesu

Opublikowano: 20.12.2024

Nowe produkty w ofercie firmy? Ulepszona linia produkcyjna, która przyspieszy pracę przedsiębiorstwa? A może innowacyjna usługa, którą zaskoczysz klientów…?

Nie zostawiaj tych planów w sferze marzeń! Sięgnij po Fundusze Europejskie na prace badawczo-rozwojowe, testuj swoje pomysły i wzmacniaj pozycję firmy na rynku.

Czeka ponad 86 mln zł

Dzięki dotacjom unijnym dla przedsiębiorców przeprowadzisz badania przemysłowe i prace rozwojowe nad nowym czy ulepszonym rozwiązaniem, stworzysz prototyp lub instalację demonstracyjną i je przetestujesz.

Przykładowe koszty, które możesz sfinansować w ramach projektu B+R:

  • wynagrodzenie personelu: badaczy, techników i pozostałych pracowników pomocniczych,
  • aparatura naukowo-badawcza i wartości niematerialne i prawne,
  • elementy do budowy prototypu, linii pilotażowej lub demonstracyjnej,
  • koszty podwykonawstwa w zakresie realizacji prac B+R.

Dotacja może wynieść do 80% kosztów kwalifikowanych. Na złożenie wniosku o dofinansowanie w konkursie masz czas do 7 stycznia 2025 r.
Nabór przeznaczony jest dla przedsiębiorców z Małopolski. Kliknij i poznaj szczegóły.

Tak robią to inni

Fundusze Europejskie mają już swój udział w sukcesie wielu małopolskich firm. Jedną z nich jest Bloober Team, krakowskie studio produkujące popularne na całym świecie gry wideo.
Spółka aktywnie korzysta z dotacji, by budować swoją pozycję na rynkach zagranicznych. Przy wsparciu Funduszy Europejskich realizuje prace badawczo-rozwojowe, a także inwestuje w nowoczesny sprzęt i zdobywa licencje, które umożliwiają m.in. implementację wypracowanych technologii. Z efektów korzystają bezpośrednio fani gier komputerowych.

Dwa światy

Nowoczesny sprzęt, który Bloober Team zakupił realizując unijny projekt, umożliwił wprowadzenie na rynek gier opartych na innowacyjnej w skali świata technologii równoległej rozgrywki na dwóch lub więcej ekranach. To rozwiązanie znają gracze, którzy zetknęli się z wielokrotnie nagradzaną produkcją  - grą „The Medium”.

Główna bohaterka gry jednocześnie odkrywa dwa wymiary – świat rzeczywisty oraz przestrzeń duchów. W praktyce ekran dzieli się na pół, a gracz kontroluje obie postaci w jednym momencie - kieruje jedną, ale obie wykonują dokładnie te same czynności symultanicznie, każda w swoim świecie.

Obserwuj naszą stronę internetową i bądź na bieżąco z aktualną ofertą Funduszy Europejskich dla małopolskich przedsiębiorców!