- Strona główna
- Aktualności
- Unijne dotacje na poprawę pozycji Małopolan na rynku pracy!
Wzmocnienie szans osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji albo zatrudnionych na niekorzystnych warunkach (umowy krótkotrwałe lub cywilnoprawne) to cel najnowszego naboru wniosków o dotacje z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
Uczestnicy projektów zgłaszanych do tego konkursu będą mogli zdobyć nowe umiejętności, podnosić kwalifikacje lub przebranżowić się, co zwiększy ich szanse na godziwe zatrudnienie. Wsparcie i narzędzia do podejmowania zmian w karierze będą budować ich pewność siebie i umiejętność radzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Otworzy to przed nimi drogę do lepszych możliwości, co może znacząco wpłynąć na zadowolenie i satysfakcję z wykonywanej pracy.
Kto może złożyć wniosek?
O dofinansowanie projektu w ramach działania 6.4 Działania na rzecz poprawy sytuacji osób na rynku pracy Typ A kompleksowe wsparcie osób w celu poprawy sytuacji na rynku pracy mogą ubiegać się m.in. administracja publiczna, instytucje nauki i edukacji, instytucje ochrony zdrowia, instytucje wspierające biznes, organizacje społeczne i związki wyznaniowe, partnerstwa, partnerzy społeczni, przedsiębiorstwa, przedsiębiorstwa realizujące cele publiczne czy służby publiczne. Aplikować można do 24 kwietnia 2024 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2024 r.
Na co dotacja?
W konkursie można zgłaszać projekty oferujące szeroki katalog form pomocy, która zostanie określona po indywidualnej identyfikacji potrzeb każdego uczestnika/uczestniczki i opracowaniu Indywidualnego Planu Działania. To element obligatoryjny. Dopiero jego następstwem może być wsparcie w formie m.in. pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego lub psychologicznego, szkoleń podnoszących kompetencje lub umożliwiających przebranżowienie, doposażenia stanowiska pracy u pracodawcy, zatrudnienia wspomaganego.
Kto adresatem pomocy?
Odbiorcami wsparcia w ramach projektów zgłaszanych do tego konkursu mogą być tylko osoby zamieszkujące lub pracujące na terenie województwa małopolskiego i należą do jednej z następujących grup: zatrudnieni wyłącznie na umowy krótkoterminowe lub umowy cywilnoprawne, osoby ubogie pracujące, osoby z niepełnosprawnościami lub o ograniczonej mobilności. W pierwszej kolejności wsparcie będzie adresowane do osób w wieku 18-29 lat, 50 lat i starszych oraz kobiet.
Jak sfinansować projekt?
Pula naboru wynosi 13,58 mln zł (UE + budżet państwa). Minimalny wkład własny Wnioskodawcy to 10% wydatków kwalifikowalnych. Maksymalny poziom dofinansowania w projekcie wydatków kwalifikowalnych to 90%. Maksymalna wartość projektu to 3 mln zł.
Jak złożyć wniosek?
Nabór trwa do 24 kwietnia 2024 roku. Wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu IGA dostępnego na stronie internetowej https://iga.malopolska.pl. Wniosek musi być autoryzowany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę uprawnioną. Nabór przeprowadza Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.
Gdzie szukać informacji?
Szczegółowa dokumentacja i regulamin konkursu znajdują się na dedykowanej stronie internetowej. Dodatkowe informacje można uzyskać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, dzwoniąc na infolinię +48 12 616 0 616 lub w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie pod numerem tel. 12 42 40 716 (dni robocze w godzinach 10-13).