szkolenie

Szkolenie dla wnioskodawców Działanie 2.9 Gospodarowanie wodami, typ projektu A Zwiększenie retencyjności zlewni, w tym: rozwój różnych form małej retencji.

Opublikowano: 10.01.2025

Dla kogo

Szkolenie jest skierowane do jednostek samorządu terytorialnego, jednostek organizacyjnych działających w imieniu jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów świadczących usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego, administracji rządowej, zainteresowanych tematyką konkursu.

Informacje o szkoleniu

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowym Targu zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat możliwości ubiegania się o dofinansowanie w ramach Działanie 2.9 Gospodarowanie wodami, typ projektu A Zwiększenie retencyjności zlewni, w tym: rozwój różnych form małej retencji Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

W ramach działania wspierana będzie interwencja, która przyczyni się do budowy, przebudowy lub remontu urządzeń wodnych służących do retencjonowania wody jak również zapewnienia bezpieczeństwa powodziowego i przeciwdziałania suszy w szczególności: zbiorniki retencyjne, oczka wodne, jazy, zastawki, podpiętrzenia, wały przeciwpowodziowe, poldery przeciwpowodziowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dodatkowo w przypadku budowy, przebudowy lub remontu jazów, tego typu inwestycje muszą zawierać przepławki dla ichtiofauny. Realizację i odtwarzanie (obiektów) małej retencji na terenach leśnych, górskich, rolniczych i zurbanizowanych, ze szczególnym wykorzystaniem potencjału retencyjnego profilu glebowego. Wspierana będzie interwencja, dotycząca:

  • w odniesieniu do projektów dotyczących małej retencji – wsparcie uzyskają projekty realizowane przez podmioty inne niż podlegające/ nadzorowane przez administrację centralną (warunek dostępowy),
  • w odniesieniu do projektów dotyczących urządzeń wodnych i infrastruktury towarzyszącej służących zmniejszeniu skutków powodzi lub suszy - wsparcie uzyskają projekty o charakterze regionalnym i lokalnym wynikające z potrzeb jednostek samorządu terytorialnego (warunek dostępowy),
  • projekty z zakresu retencjonowania wody dotyczą zbiorników wodnych o pojemności do 5 mln m3. Warunek nie dotyczy projektów w zakresie urządzeń wodnych i infrastruktury hydrotechnicznej służących zmniejszaniu skutków powodzi lub suszy.
  • nie będą wspierane prace utrzymaniowe na rzekach ani regulacje rzek,
  • wsparciu nie będą podlegać projekty dotyczące renaturyzacji przekształconych cieków wodnych i obszarów od wód zależnych tj.m.in.: torfowiska, mokradła, zabagnienia, podmokłe łąki,
  • wsparciu nie będą podlegać projekty Wnioskodawców będących członkami Związku ZIT/ IIT OPK, ich jednostek organizacyjnych oraz podmiotów z nimi powiązanych, którzy są wyszczególnieni na aktualnych listach projektów (ujętych w strategii lub w porozumieniu) jako wnioskodawcy lub liderzy projektów w danym (analogicznym) obszarze tematycznym.

Liczba miejsc jest ograniczona. Chętnych do udziału prosimy o wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego, najpóźniej do 17 stycznia 2025 r. do godz. 10:00.

Szkolenie jest prowadzone przez pracownika Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

 

Program

, - |
Kraków, ul. Wielicka 72 B (wejście od ul. Dworcowej), I piętro, sala 106
30-552 Kraków
Polska
Organizator wydarzenia
Lokalny Punkt Informacyjny w Nowym Targu
Al. Tysiąclecia 44
34-400 Nowy Targ
Polska

Temat

Jak uzyskać dofinansowanie

Gdzie
Kraków, ul. Wielicka 72 B (wejście od ul. Dworcowej), I piętro, sala 106
30-552 Kraków
Polska