Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 w Proszowicach

Opublikowano: 06.02.2023

Ponad 2600 inwestycji na kwotę przeszło 1,16 mln zł zrealizowano na terenie powiatów: miechowskiego, proszowickiego, krakowskiego i wielickiego. Transport, zdrowie, rolnictwo, gospodarka, środowisko, turystyka, kultura i edukacja. To głównie w te obszary samorząd województwa inwestuje miliardy złotych z budżetu województwa i środków europejskich.

Prezentując rozmach, z jakim lokalne samorządy sięgają po unijne wsparcie i zrealizowane na terenie powiatów inwestycje podkreślano, także udział Funduszy Europejskich zarówno w walce z pandemią Covid – 19, jak i działaniach na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy.   

Region od 2019 roku mierzył się z wieloma nieprzewidywalnymi sytuacjami. Najpierw pandemia koronawirusa, a obecnie agresja Federacji Rosyjskiej, która wywołała niespotykaną dotąd falę uchodźców wojennych z Ukrainy. Zarząd województwa uruchomił Małopolską Tarczę Antykryzysową, której budżet przekroczył obecnie 2 miliardy złotych. Działając na tych mechanizmach utworzono Małopolska Tarczę Humanitarną, dzięki której przekazano ok. 100 milionów na pomoc obywatelom Ukrainy. Kolejne z cyklu spotkań prezentujących nowe możliwości, jakie daje program „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027” odbyło się w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. Miejsce wydarzenia także było nieprzypadkowe. Centrum to zmodernizowany budynek dzięki środkom unijnym w ramach zadania rewitalizacji Proszowic w obszarze kultury.  Następne Wydarzenie, podczas którego będzie można dowiedzieć się szczegółów na temat nowego programu Fundusze dla Małopolski 2021 – 2027 odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie –13 lutego o godz. 14:00.