Za nami funduszowa majówka w Dąbrowie Tarnowskiej i Olkuszu

Opublikowano: 22.05.2023

Miniony weekend to kolejne dwa przystanki na małopolskiej trasie „Rozgrzewek z Funduszami Europejskimi”. Tym razem na solidną dawkę informacji o środkach unijnych z nowego rozdania mogli liczyć mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej, których odwiedziliśmy w sobotę, oraz Olkusza, gdzie odbyła się niedzielna odsłona wydarzenia.

Zainteresowani unijnym wsparciem mogli porozmawiać ze specjalistami z sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich oraz przedstawicielami Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, a także ekodoradcami. Do sięgania po nowe środki zachęcali mieszkańców także dotychczasowi beneficjenci, dzieląc się doświadczeniami zdobytymi w czasie realizacji swoich projektów i prezentując ich efekty. 

W Dąbrowie Tarnowskiej gościli przedstawiciele Centrum Sportów Rakietowych z Tarnowa, a także firmy Krakodlew S.A., którzy za pośrednictwem okularów VR zabrali uczestników Rozgrzewki na wyprawę do wirtualnego świata. Fani fizyki mogli natomiast eksperymentować na urządzeniach krakowskiego Ogrodu Doświadczeń im. S. Lema, który w poprzednich latach wzbogacił swoją ofertę przy wsparciu Funduszy Europejskich o nowe eksponaty związane z tematyką zimową.

W sercu Srebrnego Miasta spektakularny pokaz naukowych doświadczeń zapewnili edukatorzy Małopolskiego Centrum Nauki COGITEON, którego siedziba powstaje w Krakowie z pomocą środków unijnych. Na olkuskiej scenie nie zabrakło także akcentu artystycznego w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” z Bukowna, które od lat wspiera dzieci z niepełnosprawnościami i ich najbliższych, także aktywnie sięgając w tym celu po Fundusze Europejskie. Zastosowanie druku 3D - szczególnie w przemyśle - zaprezentowała firma Ingremio.

Tradycyjnym już punktem programu „Rozgrzewek” są lekcje europejskie, które angażują zarówno starszych, jak i najmłodszych uczestników wydarzenia. Nie zabrakło ich i tym razem. Wspólnie z mieszkańcami Dąbrowy oraz Olkusza w weekend poznawaliśmy Unię Europejską „od kuchni”, a także odkrywaliśmy lokalne i regionalne inwestycje zrealizowane z udziałem środków UE.

Zapraszamy na fotograficzne podsumowanie weekendu!