Przed nami funduszowa niedziela w Zatorze

Opublikowano: 09.06.2023

11 czerwca „Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” zagości w Dolinie Karpia. Na zatorskim Rynku od godz. 11:00 na mieszkańców czekać będą specjaliści z sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, by dzielić się wiedzą o nowym programie regionalnym i doradzać wszystkim zainteresowanym realizowaniem inwestycji z pomocą środków unijnych. Nie zabraknie również towarzyszących wydarzeniu różnorodnych atrakcji!

Kto pyta, ten wie

Organizowane w całym regionie „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi” ułatwiają mieszkańcom pozyskanie bezpłatnych, rzetelnych informacji o dostępnych środkach unijnych, planowanych naborach wniosków o dofinansowanie czy warunkach ogłaszanych konkursów.

Z bieżącego rozdania środków unijnych Małopolska ma bowiem do zagospodarowania w kolejnych latach 2,7 mld euro. To nowe szanse m.in. na finansowanie planów inwestycyjnych samorządów, wsparcie dla przedsiębiorców czy organizacji pozarządowych. Pula do wykorzystania jest niebagatelna. Warto wiedzieć, kto i kiedy będzie mógł realnie skorzystać z tych pieniędzy.

Powiat oświęcimski, na którego terenie położony jest Zator, należy także do grupy 4 powiatów objętych unijnym Funduszem na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Środki te mają pomóc regionom w realizacji działań związanych z dążeniem do osiągnięcia neutralności klimatycznej i łagodzić skutki wprowadzanych zmian. Jakie możliwości otwierają się w związku z tym przed mieszkańcami Zatora i okolic? Po odpowiedź zapraszamy w niedzielne popołudnie na zatorski Rynek!

Dla każdego coś miłego

Chciałbyś skorzystać z okazji do rozmowy z naszymi konsultantami, ale: nie masz z kim zostawić dzieci, spodziewasz się gości, umówiłeś się ze znajomymi? Nie szukaj wymówek, przyjdźcie razem! W funduszowym miasteczku nikt nie będzie się nudził. Strefa animacji zaangażuje najmłodszych w ciekawe aktywności, a lekcje europejskie, quizy o Unii Europejskiej i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami rozgrzeją emocje nieco starszych uczestników „Rozgrzewki z Funduszami Europejskimi”. Miłośnicy sportu będą mieli natomiast okazję obejrzeć pokazy łucznictwa, szermierki, ju-jitsu czy breakdance, jak również sami wziąć udział w warsztatach z tych dyscyplin! Odważnym rzucamy wyzwanie na ściance wspinaczkowej, która - podobnie jak pozostałe atrakcje - dostępna będzie bezpłatnie. A to tylko część programu. Przyjdź i przekonaj się, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

Z funduszami za pan brat

„Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi” promuje nowe możliwości - a jak dotychczas korzystano w Zatorze ze środków unijnych? O tym mówią same za siebie zrealizowane projekty!

Gmina Zator dba o dobrą atmosferę, dlatego pozyskała z programu regionalnego blisko 1,1 mln zł dofinansowania z przeznaczeniem na wymianę przestarzałych kotłów na nowoczesne źródła ciepła, zasilane gazem i biomasą.

Na terenie Zatora nie brakuje przedsiębiorczych inicjatyw. Przykładem może być tu firma PROTECH. To jedno z wiodących na małopolskim rynku przedsiębiorstw, specjalizujące się w obróbce stali i produkcji kotłów grzewczych. Od lat aktywnie pozyskuje środki unijne i z sukcesem rozwija swoją działalność na różnych płaszczyznach (informatyzacje, robotyzacje, zaawansowane technologicznie maszyny produkcyjne).

Dzięki Funduszom Europejskim w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Zatorze zostały utworzone miejsca dla 33 dzieci, w tym 4 miejsca dla dzieci z niepełnosprawnościami. Lokal, w którym powstał oddział przedszkola, został zaadoptowany i wyposażony. Oferta przedszkola została wzbogacona o dodatkowe zajęcia z rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, karate i języka angielskiego. Dzieci z niepełnosprawnościami miały również szansę skorzystać z dodatkowych zajęć terapeutycznych. Unijnym projektem objęci zostali również nauczyciele – projekt umożliwił im podniesienie kompetencji w zakresie pedagogiki specjalnej, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dziećmi z niepełnosprawnościami.
 

 

Udostępnij zawartość na FacebookUdostępnij zawartość na TwitterUdostępnij zawartość na Linkedin