Kolejne Fundusze Europejskie zainwestowane w zdrowie i bezpieczeństwo

Opublikowano: 19.03.2024

W Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu oficjalnie zaprezentowano efekt przeprowadzonej w placówce modernizacji. Inwestycję zrealizowano dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich.

Ponad 22 miliony złotych zostało zainwestowane w Małopolskim Szpitalu Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły w Jaroszowcu na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców regionu. W ramach tych środków zostały wyremontowane sale dla chorych oraz wybudowano pawilon do rehabilitacji dziennej oraz ambulatoryjnej, gdzie znalazł się także nowy sprzęt rehabilitacyjny. Zakupiono wyposażenie laboratorium mikrobiologicznego, agregat prądotwórczy, agregat do produkcji tlenu, a także wyremontowano i wyposażono kuchnię szpitala

Wicemarszałek Łukasz Smółka

- mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

W ramach inwestycji dostosowano II piętro budynku głównego szpitala do wymogów pomieszczeń łóżkowych. Jednocześnie zwiększyła się ich liczba o 13, natomiast pokoje zyskały indywidualne węzły sanitarne. Reorganizacja tej części placówki pozwoli także dostosować pomieszczenia po Ośrodku Rehabilitacji Dziennej i Ambulatoryjnej do działalności w obrębie rehabilitacji stacjonarnej.
Modernizacja znacząco poprawi komfort pacjentów szpitala, a także warunki pracy personelu oraz możliwości świadczenia usług medycznych i rehabilitacyjnych w placówce.

Małopolski Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły jest jednym z trzech największych podmiotów świadczących usługi rehabilitacji pulmonologicznej w kraju. Inwestycja w placówce została zrealizowana dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich, w ramach Działania 14.1 RPO pod nazwą „Dostosowanie II piętra (Budynek główny), dostosowanie pomieszczeń po rehabilitacji ambulatoryjnej i Ośrodku Rehabilitacji Dziennej do działalności w obrębie rehabilitacji stacjonarnej w budynku głównym”.