Małopolska pokazała moc Funduszy!

Opublikowano: 14.05.2024

Za nami 11. edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). W tym roku wyjątkowa - stanowiąca ważną część obchodów 20. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Z wizytą u beneficjentów

10 i 11 maja w całym regionie otwarły się dla Małopolan drzwi wielu inwestycji zrealizowanych od 2004 r. ze wsparciem środków unijnych. Mieszkańcy mieli szansę odwiedzić dofinansowane miejsca i jeszcze lepiej poznać unijne projekty w swojej okolicy. Instytucje i podmioty biorące udział w akcji, promowały efekty swoich funduszowych przedsięwzięć licznymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Na na stronie akcji www.20lat.eu zgłoszonych zostało ponad 90 różnych wydarzeń z Małopolski!

Majówka z Funduszami

Zgodnie z tradycją w czasie DOFE otwarły się dla zainteresowanych obiekty na co dzień niedostępne – jak zaplecze techniczne Kolei Małopolskich, kulisy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie czy pracownie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Wiele instytucji przygotowało dla zwiedzających atrakcyjną ofertę zniżek na bilety wstępu.

Miłośnicy teatru mogli skorzystać z bezpłatnych zaproszeń na sobotnie spektakle w Teatrze Witkacego w Zakopanem, Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju oraz w krakowskim Teatrze Ludowym. Nie zabrakło także wydarzeń sportowych, gier miejskich – jak ta szlakiem olkuskich gwarków, warsztatów dla najmłodszych, specjalnych pokazów filmowych, prezentacji przez małopolskie służby: policję i straż pożarną oraz placówki ochrony zdrowia specjalistycznego sprzętu pozyskanego dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Mieszkańcy mogli wziąć udział w spacerach edukacyjnych, bezpłatnym kursie pierwszej pomocy przygotowanym przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie, a także wspólnym odśpiewaniu hymnu Unii Europejskiej, czyli „Ody do radości” na myślenickim Rynku. W terenie pracowali specjaliści z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, udzielając bezpłatnych konsultacji m.in. na Kopcu Kościuszki w Krakowie, w Małopolskim Muzeum Pożarnictwa w Alwerni czy Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzeń!