Małopolska Tour i Myslovitz na rowerowy początek wakacji

Opublikowano: 21.06.2024

Family, Mega, Giga, a może Kids Race? Przed takim wyborem staną wszyscy, którzy 23 czerwca wybierają się na Małopolska Tour Proszowice 2024. Nieważne czy na rowerze jeździsz codziennie czy pierwszy raz w tym roku na niego wsiądziesz - udział w wydarzeniu to doskonały początek wakacji i szansa na atrakcyjne nagrody (m.in. rower czy wejściówki do małopolskich atrakcji).

W Małopolska Tour najważniejszy jest udział i wspólne przejechanie jednej z kilku dostępnych tras. Najłatwiejsza z nich, Family, ma 13 km długości, trasa Mega, mierząca 19 km jest idealna dla regularnych rowerzystów. Dla tych, którzy szukają większego wysiłku, jest trasa Giga – 28 km i 225 metrów przewyższeń. Każda z propozycji to szansa, by poznać najnowszy fragment EuroVelo 11, który prowadzi przez gminę Proszowice. Najwięcej emocji budzi oczywiście Kids Race. Choć bowiem każde dziecko jest zwycięzcą, każde otrzymuje pakiet startowy i specjalny medal, to jednak emocje są bardzo widoczne, szczególnie u dopingujących rodziców. W tym roku najmłodsi, podzieleni na kategorie wiekowe (dopuszczone będą dzieci na rowerkach biegowych, najstarsi mogą mieć 8 lat), startują na dystansie od 200 metrów do 2 kilometrów. 

Stoisko VeloMałopolska czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o rowerowych wycieczkach

Zapraszamy na stoisko VeloMałopolska, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o rowerowych podróżach po Małopolsce. Uzyskaj porady od naszych ekspertów, zdobądź bezpłatne mapy rowerowe i skorzystaj z okularów VR, aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca Małopolski. Dodatkowo, otrzymasz najnowszy rodzinny przewodnik rowerowy z propozycjami wycieczek, które można wygodnie połączyć z podróżą pociągiem. Przewodnik został stworzony we współpracy z cenionymi rodzinnymi blogerami turystycznymi: Rodzinnie dookoła świata, Wiatr w szprychach, Powsinogi oraz Kasai. A może uda Ci się nawet zdobyć autograf jednego z autorów?

Konsultacje z ekspertami Funduszy Europejskich – zdobądź wsparcie na Twoje inicjatywy

W trakcie wydarzenia specjaliści z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Krakowie przeprowadzą bezpłatne konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich. (stanowisko będzie dostępne w godzinach od 9.00 do 18.00). Na stoisku informacyjnym uzyskasz informacje na temat aktualnych możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich, w tym środków na: założenie firmy, rozwój własnego biznesu, kursy, szkolenia i studia podyplomowe, realizację projektów innowacyjnych, Dodatkowo dla dzieci organizowane będą konkursy z wiedzy o Funduszach Europejskich. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Niezapomniane atrakcje dla najmłodszych!

Dla dzieci przygotowano znacznie więcej atrakcji – będzie Akademia Rowerowa, malowanie twarzy, kolorowe bańki, tor samochodowy napędzany siłą mięśni, niezwykłe zakręcone rowery, refleksomierz, spotkanie z Kolejami Małopolskimi, nauka pierwszej pomocy oraz mnóstwo okazji do zabawy. 

Myslovitz na finał 

Jego największe przeboje to „Z twarzą Marlin Monroe”, „Peggy Brown”, „to nie był film”, czy „Kraków” w duecie z Markiem Grechutą i zespołem Anawa – to kultowe piosenki zespołu Myslovitz. Wieczorny koncert, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Proszowicach (ul. Parkowa 10) rozpocznie się o godz. 18.30.

Strona internetowa wydarzenia: malopolskatour.pl