- Strona główna
- Nabory
- Działanie 8.3 Wsparcie MŚP we wczesnej fazie funkcjonowania, typ A. Programy rozwojowe dla start-upów
Działanie 8.3 Wsparcie MŚP we wczesnej fazie funkcjonowania, typ A. Programy rozwojowe dla start-upów - nabór dla operatorów
Zarząd Województwa Małopolskiego, jako Instytucja Zarządzająca programem Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, jako Instytucji Pośredniczącej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Priorytetu 8, Działania 8.3 Wsparcie MŚP we wczesnej fazie funkcjonowania, typ A. Programy rozwojowe dla start-upów
Spis treści
Wyniki oceny
Lista złożonych wniosków
Zakończył się nabór projektów w ramach Działania 8.3 Wsparcie MŚP we wczesnej fazie funkcjonowania Typ A. Programy rozwojowe dla start-upów (nabór dla operatorów)
W okresie trwania naboru nr FEMP.08.03-IP.01-093/24 zarejestrowano 3 wnioski o dofinansowanie projektów.
Łączna kwota dofinansowania w złożonych projektach wynosi 6 925 498,09 PLN.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w naborze wynosi 19 071 411,12 PLN.
Stopień wykorzystania alokacji przeznaczonej na nabór: 36,31%.
Poniżej link do listy zarejestrowanych projektów.
444.92 KB
Obowiązujący od
10.12.2024
Szczegóły naboru
Dla kogo
- instytucje nauki i edukacji
- instytucje wspierające biznes
- jednostki samorządu terytorialnego
- partnerstwa
Instytucje otoczenia biznesu, Jednostki Samorządu Terytorialnego, Ośrodki innowacji, Uczelnie
Sposób wyboru projektów
- konkurencyjny
Na co
- Biznes i przedsiębiorczość
- Otoczenie biznesu
W naborze można realizować wyłącznie następujący typ projektów: A. Programy rozwojowe dla startupów.
Programy inkubacyjne skierowane są do firm na wczesnym etapie rozwoju, funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 3 lata licząc na moment złożenia aplikacji w programie inkubacyjnym, które posiadają innowacyjny pomysł i potrzebują wsparcia w zakresie przygotowania modelu biznesowego, rozwoju produktu/usługi. Wsparciem objęty zostanie proces rozwoju firmy obejmujący diagnozę potrzeb, prace nad wstępną koncepcją produktu/usługi i tworzeniem założeń modelu biznesowego, do momentu opracowania minimalnej wersji produktu. W tym celu w ramach projektu wypracowany zostanie indywidualny plan inkubacji, opracowany na podstawie zdiagnozowanych potrzeb przedsiębiorstwa. W ramach programu startup otrzyma kompleksową ofertę wsparcia obejmującą m.in. dostęp do indywidualnie dopasowanych usług, w tym mentoringu, specjalistycznych szkoleń i warsztatów, udziału w wydarzeniach branżowych, usług wynikających z zapotrzebowania przedsiębiorcy i niezbędnych do przeprowadzenia prac nad rozwojem nowego pomysłu biznesowego.
Po zakończeniu procesu inkubacji przygotowany zostanie raport z procesu inkubacji, zawierający rekomendacje dalszych prac i warunków rozwoju biznesu.
Programy akceleracyjne skierowane są do startupów funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 5 lat licząc na moment złożenia aplikacji w programie akceleracyjnym, które mają już wypracowany prototyp produktu/usługi lub jego minimalną wersję (tj.MVP) i potrzebują wsparcia by rozwinąć produkt/usługę, poszukiwać odbiorców technologii/rozwiązań, zwiększyć skalę działania. Wsparciem objęty zostanie proces rozwoju produktu/usługi, testowanie, weryfikacja/walidacja w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.
W tym celu w ramach projektu opracowany zostanie indywidualny program akceleracji, poprzedzony diagnozą potrzeb startupu, obejmujący indywidualny mentoring, konsultacje, specjalistyczne szkolenia i warsztaty, wizyty studyjne, usługi wynikające z zapotrzebowania przedsiębiorcy i niezbędne do przeprowadzenia prac nad rozwojem startupu.
Program akceleracyjny może przybrać jeden z dwóch wariantów, tj:
- akceleracja startupów bez udziału partnera biznesowego, zakładająca rozwój startupu o potencjale rynkowym. Rezultatem zrealizowanej akceleracji będzie raport z procesu akceleracji, zawierającym ocenę stopnia gotowości przedsiębiorstwa do podjęcia działalności rynkowej i możliwość walidacji rynkowej.
- akceleracja polegającego na rozwoju produktu i łączeniu startupu z partnerem biznesowym (odbiorcą technologii/rozwiązania). Rezultatem zrealizowanej akceleracji będzie pozyskanie wyników walidacji produktu w warunkach odpowiadających warunkom rzeczywistym (rynkowym). W ramach programu akceleracyjnego polegającego na łączeniu startupu z odbiorcą technologii/produktu przewiduje się możliwość wypłacenia grantu dla startupu na rozwój produktu/usługi/rozwiązania.
Poziom dofinansowania
100% dofinansowania – do wartości udzielonych grantów
85% dofinansowania – na pozostałe koszty Wnioskodawcy/Partnerów
Jak się ubiegać
Jakie dokumenty przygotować
- Wniosek o dofinansowanie
- Załączniki do wniosku o dofinansowanie przygotowane zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu stanowiącą Załącznik nr 3 do Regulaminu wyboru projektów
Jak przygotować wniosek?
- Zapoznaj się z kryteriami wyboru projektów.
- Przeczytaj instrukcję wypełniania wniosku dla naboru.
- Zapoznaj się z Regulaminem wyboru projektów i Szczegółowym Opisem Priorytetów.
- Jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z organizatorem naboru lub Punktem Informacyjnym.
Jak składać wniosek
Online
Wnioski składane online przez system IGA do instytucji organizującej nabór: Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości, ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków.
Obligatoryjnie wszystkie dokumenty muszą zostać opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie XAdES
Wnioski i wymagane załączniki należy składać od 23.10.2024 r. do 09.12.2024 r. do godz. 15:00.
Pytania i odpowiedzi
139.85 KB
Obowiązujący od
27.11.2024
145.49 KB
Obowiązujący od
27.11.2024
Dokumenty
Przydatne linki
Aktualności
Informacje dodatkowe
Finanse
Maksymalny procent dofinansowania
100 %
Pula środków na nabór
19 071 411,12 PLN
Data naboru
Start
23.10.2024
Koniec
09.12.2024
Termin rozstrzygnięcia
Maj 2025 r.
Instytucja przyjmująca wnioski o dofinansowanie
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
ul. Jasnogórska 11
31-358 Kraków
Polska
31-358 Kraków
Polska
Kontakt do organizatora naboru:
Gdzie szukać informacji?
FEMP.08.03-IP.01-093/24
23.10.2024